יעוץ הנקה – מגע עור לעור, היתרונות בהנקה

מגע עור לעור

מגע עור לעור,

בקיץ וגם בחורף, מגע עור לעור תורם רבות לתינוק

הרחם, מקום חם נעים וחשוך בו כל צרכיו של התינוק נענים במיידי.
תינוק שאך זה עזב את הרחם ויצא לאויר העולם, זקוק מאוד למגע של אמו. המגע הזה מאוד מרגיע אותו ונותן לו תחושת בטחון. המגע הזה גם מעודד את התינוק ליניקה, משחרר את הורמוני ההנקה, מווסת לתינוק את הדופק והנשימה ואפילו את חום גופו של התינוק. ישנם היום אין ספור מחקרים המראים את היתרונות בשהיה של אם ותינוקה יחד, עור לעור מיד לאחר הלידה וגם מאוחר יותר. מנקודת המבט של ההנקה, תינוקות השוהים עם אמם עור לעור לפחות כשעה לאחר הלידה בדר"כ יונקים נכון וביתר קלות.
מגע עור לעור
היום ידוע כי ההשפעה החיובית של מגע עור לעור משמעותית גם לתינוקות שנולדו לפני סיום תקופת ההריון. טיפול בפגים בשילוב מגע עור לעור יכול לתרום רבות, בייצוב חילוף החומרים, הנשימה ועוד. אפילו תינוקות מונשמים נהנים ממגע עור לעור והוא אף עשוי להקטין את הצורך שלהם בתוספת חמצן ועוזר בייצוב מצבם בדרכים נוספות. ניתן לשלב את המגע עור לעור בטיפול השותף בפג ללא ויתור על תהליכים רפואיים הכרחיים, מחקרים מראים כי השילוב עשוי להאיץ את תהליך ההבשלה והתפתחות הפג.
מגע עור לעור עושה טוב גם לתינוקות קצת יותר גדולים אך בתחילת החיים הוא חשוב שבעתיים, תינוק בשבועות הראשונים לחייו הוא עדיין עובר, הוא לרוב גם נראה כמו עובר, הוא לא מגיב ובעצם יודע רק לינוק (וגם לעשות קקי), יש שמגדירים את הלידה כמעבר כתובת – התינוק עובר מהרחם לפטמה, זה חבל הטבור החדש שלו ושם הוא צריך להיות. עד שהוא קצת "מתבשל" ונהיה ערני לסביבה.

הנקה נעימה 🙂

[vcex_divider style="solid" icon_color="#000000" icon_size="14px" margin_top="20px" margin_bottom="20px"]

icon-hשירי וינשטיין – מדריכת הנקה מוסמכת, מומחית בתאומים.
מעבירה מפגשי הכנה להנקה לפני לידה וייעוצים פרטיים לאחר לידה בכל האזור בין חיפה לתל-אביב.

שירי וינשטיין, מדריכת הנקה מוסמכת, הנקת תאומיםicon-face

icons-e.shiry.weinstein@gmail.com

icon-f055-6654546

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *