5 מיתוסים הכי שכיחים בהנקה

5 5 המיתוסים הכי שכיחים על הנקה

יש דברים שאנחנו צריכות לדבר אליהם, בחרתי 5 מיתוסים הכי שכיחים בהנקה כדי לשפוך אליהם קצת אור

 1. הנקה תמיד כואבת: זה המיתוס הגדול ביותר וזה המיתוס המבאס ביותר! כי נשים כל כך רגילות אליו שהן פונות לעזרה וייעוץ רק כאשר הפטמות שלהן במצב קטסטרופלי או בדיאבד אחרי שהחליטו להפסיק להניק מרב כאב…
  כאשר תינוק יונק הוא מכניס לפיו את העטרה והפטמה, הוא "תופס" את הפטמה על ידי סגירת ואקום של הלשון על העטרה ומניעה את הלשון בגלים כדי לסחוט מהשד חלב. כאשר הפעולה הזו לא נעשת בצורה נכונה ההנקה כואבת.
  מה הכוונה לא נכונה ?
  יכול להיות שתנוחה שבה התינוק מונח על האמא לא מאפשרת לו לתפוס את הפטמה כמו שצריך
  יכול להיות שהתינוק תופס רק את הפטמה ולא את העטרה (רק את הצופציק)
  יכול להיות שהלשון של התינוק לא עובדת בצורה תקינה ולכן הוא לא מצליח לסגור ואקום כמו שצריך
  יכול להיות שהתינוק בעקבות טראומה מהלידה סוגר את הפה חזק על הפטמה ולכן ההנקה מאוד כואבת.
  לכל המקרים האלה יש פתרונות, חלקם פשוטים יותר וחלקם פחות, ועדיין, רובם האבסולוטי של המקרים ניתנים לטיפול תוך מפגשים בודדים עם יועצת/מדריכת הנקה.
 2. אי אפשר להתכונן להנקה
  הדבר פשוט אינו נכון!

  הכנה להנקה הוא מפגש מקסים שמכין את ההורים לרגעים הראשונים ולימים שאחרי הלידה, מלמד אתכם את כל הדברים שחשוב לדעת, מראה לכם איך להחזיק? למה לשים לב ? איך להאכיל מבקבוק (כן כן, גם זו הכנה להנקה) ? מה לקנות ? מה מיותר ?
  מה חשוב שהסובבים אתכם ידעו לקראת הלידה ומה ממש אסור להם לומר ?
  הסטטיסיקה מראה שנשים שהתכוננו להנקה הצליחו באחוזים גבוהים יותר להניק, סבלו פחות מקשיים בהנקה, וצלחו את התקופה הראשונה שאחרי הלידה בקלות רבה יותר.
 3. אין לי מספיק חלב!
  אין מיתוס גדול מזה! כמעט לכל הנשים שליוויתי בחיי בייעוץ הנקה היתה פעם אחת שהן אמרו את המשפט הזה, גם הנשים עם המלאות הגדולה ביותר… למה ? כי איבדנו את האמונה בגוף שלנו…

  כן, יש נשים שאין להן חלב או יותר נכון, יש להן בעיה בייצור חלב, אבל הן ממש מעטות, רוב הנשים יכולות לייצר חלב בדיוק בשביל הצריכה של התינוק שלהן. הייצור של החלב תלוי בעיקר בגירוי של השד ולכן, ברוב המקרים, הגברת הגירוי לשד תעזור להגביר את ייצור החלב ואז לא תהיה בעיה של כמות חלב.
  אז, לפני שאת אומרת את המשפט הזה, תיפגשי עם יועצת/מדריכת הנקה כי רק היא יכולה לבדוק באמת מה מצב החלב שלך והאם יש צורך לעבוד כדי להגביר את הייצור.
 4. תינוק ישן לא מעירים!
  אז זהו, שלא תמיד!
  תינוקות מאוד קטנים, או שיש להם צהבת, הרבה פעמים יהיו מאוד מאוד ישנוניים ולא רק שיהיו ישנוניים יהיה להם מאוד קשה להעיר את עצמם או להתעורר בבכי די לדרוש מכם להאכיל אותם, אז… אם התינוק שלך מתחת למשקל של 3 ק"ג או שיש לו צהבת חובה להעיר אותו כל 3 שעות לאכול, גם ביום וגם בלילה.
  אם התינוק שלך במשקל 3-4 ק"ג יש להעיר אותו כל 3 שעות במהלך היום.
  אני יודעת שזה לא פשוט לאמא בתחילת דרכה להעיר תינוק ישן, אבל יש חשיבות מאוד גדולה לארוחות שהוא אוכל כדי לחזק אותו ולעזור לו לגדול.
 5. את אף פעם לא יודעת כמה הוא אוכל
  כן ולא, לצערנו הרב אין על הגוף של התינוק או על השד שלך שנתות שמראות כמה חלב נכנס או יצא, אבל יש לנו המון סימנים אחרים שתינוק שבע: כמות טיטולים עם פיפי (8-10 ביממה), כמות טיטולים עם קקי (3-4 ביממה עד גיל חודש), כמות הנקות (8-12 הנקות ביממה), תינוק נינוח, קצב עליה במשקל.

  אז, כחלק משמחה של שבוע ההנקה, בואי נחגוג את האמונה שלנו בגוף המדהים שלנו שיודע להאכיל את התינוקות שלנו בדיוק כפי שנכון להם.

טוב אלו היו רק 5 מיתוסים הכי שכיחים בהנקה. ברור שבכל המקרים יש יוצאים מהכלל, אבל הם הרבה יותר נדירים ממה שהסביבה והחברה חושבת, המין האנושי הגיע לאן שהגיע בין היתר בזכות ההנקה, אז בואו ביחד נאמין ביכולת שלנו להזין את התינוקות שלנו, נבין שאין באמת תחליף לחלב אם, יש אפשרויות נוספות אבל אף אפשרות איננה תחליף אמיתי לחלב אם.
ונניק בשמחה ובבחירה ובבריאות מלאה לנו ולתינוקות שלנו.

שבוע הנקה שמח לכולן

הכותבת: שלומית הולצברג חיים, דולה ומדריכת הנקה, מלווה נשים בהריון, בלידה ובהנקה בקיבוץ לוחמי הגטאות שבגליל המערבי. מאמינה שלכל אישה בחירה על גופה.

[vcex_divider color="#dddddd" width="100%" height="1px" margin_top="20" margin_bottom="20"]

5 מיתוסים הכי שכיחים בהנקהשלומית הולצברג חיים – דולה מוסמכת, מדריכת הכנה ללידה, מדריכת הנקה, מדריכת עיסוי ויוגה לתינוקות.

קיבוץ לוחמי הגטאות – התקשרי 058-585-8564

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *