שרשרת הנקה – מה? למה?

שרשראות הנקה

אחד הדברים בעולם ההורות המופלא הוא היותו מלא בדברים קטנים ומדהימים שנמצאים שם פשוט כדי לעשות לנו חיים קלים ונעימים יותר. נשים וגברים חכמים כלשהם חשבו על זה וסללו את הדרך לכולנו – טרמפולינה, מנשא, מוצץ, רפידות הנקה, הקליפס הנפלא של חזיית ההנקה ועוד. אחת מאותן המצאות קטנות ונפלאות היא שרשרת הנקה . אז מה היא שרשרת הנקה ולמה היא תורמת?

שרשרת ההנקה שם בכדי להוות מרכז תשומת לב לצמצום ומניעת הסחות דעת וסיבוב הראש. במהלך ההנקה התינוק יכול להתרכז בצבעים העזים ובצורות של השרשרת ולחדד את הראיה וכך להתמקד באכילה ולינוק בריכוז זמן רב יותר.

ככל שהתינוק גדל רמת העניין שלו בשרשרת ואפשרויות האינטראקציה שלו איתה עולות. הוא יכול להושיט יד ולנסות לתפוס בשרשרת ההנקה, להאחז בה ולשחק בחרוזים. פתרון מושלם לשלב האהוב בו הנטייה הטבעית היא להאחז בשיערך, למשוך ולתלוש אותו. כך התינוק נשאר ממוקד בהנקה ומתאמן ביכולות המוטוריות החדשות שלו על שרשרת הנקה ושערך, עורך, בגדיך ותכשיטייך העדינים נותרים שלמים.

ניתן להיעזר בשרשרת גם במעבר להאכלה בבקבוק, אותה השרשרת ואותו החלב יחד, עוד משהו קטן שניתן לשלב עם האכלה תומכת הנקה ויכול להקל במעט את המעבר. בנוסף שרשראות הנקה רבות עשויות מחומרים הניתנים ללעיסה כך שהיא יכולה לשמש את תינוקך גם להרגעת חניכיים כואבות, מעיין 'נשכן נייד' קל לשליפה אשר זמין בקלות.

אז בעצם שרשרת הנקה צריכה להיות גם טרנדית ויפה וגם סופר מועילה.

נשמע מצוין!
"יש לי בבית שרשרת ישנה שתהייה מושלמת בשביל זה, אשתמש בה."
כמו כל דבר שקשור לתינוקות לא 'כל דבר' מתאים. שרשרת הנקה צריכה להיות בטיחותית. חשוב להקפיד על:
– סוגר בטיחות שנפתח במשיכה – כך אם תינוקך ימשוך בשרשרת בעוצמה היא תפתח ולא תחרוץ בצווארך.
– חוט שאינו נקרע – חשוב שהשרשרת תישאר שלמה וחלקים לא יתפזרו ולכן יש להקפיד על חוט שאינו נקרע במשיכה.
– חוט שאינו גמיש – חוט אלסטי/גמיש עלול להזליף בך או בתינוקך כתוצאה ממשיכה ועזיבה.
– חרוזים – על החרוזים לעמוד בבדיקות התקנים המחמירים כדי לוודא שאינם מכילים חומרים מסוכנים. כמו כן חשוב שהחרוזים לא ישברו או יתפוררו.

חשוב לזכור, שרשרת הנקה, נפלאה ככל שתהייה – היא שרשרת ואין להשאירה עם תינוק או פעוט ללא השגחה.

שרשרת הנקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *