מתי לקנות חזיית הנקה?

מתי לקנות חזיית הנקה

מתי לקנות חזיית הנקה?

בטח כבר שמת לב לכמה שינויים קטנים בגוף שלך כחלק מההריון אולי עייפות, בחילות, הקאות אולי שיער בריא ומלא ופנים קורנות ואולי קצת מהכל. אבל שינוי אחד שפוקד כל אישה בהריון הוא שינוי מידת החזיה, זה מתחיל מרגישות בחזה ובפטמות ולאט לאט החזיות מתחילות ללחוץ ולהעיק. אז מה עושים עכשיו? לקנות חזייה רגילה או חזיית הנקה? מתי בעצם הזמן הנכון ומה בכלל לחפש בחזיית הנקה?

ניסיתי לאסוף עבורך כאן את העצות הטובות והחשובות ביותר בעניין כדי שתוכלי להחליט בקלות מה הבחירה הנכונה בשבילך.

החזה שלך גדל בזכות שינויים הורמונאליים, במהלך ההריון בלוטות החלב בחזה שלך משתנות כהכנה להנקת האוצר שלך. מאוד מפתה לדחות את ההוצאה הכרוכה בקניית חזייה חדשה אך העניין מלווה בלא מעט אי נוחות ולפעמים ממש סבל. לרוב גם הקף בית החזה משתנה בעקבות שינויים בצלעות ומה לעשות, בואי נודה בזה, עליה במשקל.

טוב אז צריך חזייה חדשה אבל מתי לקנות?

ככלל אצבע ניתן לקבוע שכשנשאר סימן אדום בבשרך לאחר שאת מסירה את החזיה וכשהשדיים שלך נשפכים ונמעכים, כנראה שהגיע הזמן להחליף את החזייה. לנשים רבות הזמן לחזייה חדשה מגיע באזור שבוע 23, אז החזה מתחיל להילחץ מחוץ לחזיות המעוצבות והאופנתיות שלך.  בין שבוע 23= חודש שישי – לאמצע חודש תשיעי זו תקופה מעולה לקניית חזית הנקה, או לחליפין כשבועיים לאחר הלידה. הסיבה לכך היא שלקראת הלידה ומיד אחריה החזה גדוש בחלב, הגוף שלך מכין מקסימום חלב כדי שלא יחסר ולאחר תחילת ההנקה הכמות מתאזנת ומתאימה את עצמה לתינוק/ות.

לקנות חזיית הנקה או חזייה 'רגילה'?

נשים רבות אשר נאלצות לזנוח את החזיות ה'רגילות' היפות שלהן עוד במהלך ההריון מתלבטות אם לקנות חזיית הנקה כבר בשלב זה או חזייה 'רגילה'. ההתלבטות באה בעיקר בגלל החשש שהשדיים והיקף בית החזה ימשיכו לתפוח לפני שיגיעו לשלב ההנקה ואז הן יאלצו לקנות עוד חזיות הנקה.
חלק מחזיות ההנקה מאפשרות חופש 'גדילה' מסויים בשד ובהיקף אשר לא מתאפשר בחזייה רגילה. העיצוב והמבנה של מרבית חזיות ההנקה שונה מחזייה רגילה בכך שהוא מותאם לתמוך במשקל שנוסף בעקבות השינויים בחזה. בקיצור, חזיית הנקה טובה יכולה 'לגדול' ו'לקטון' בהתאם לשינויים בגופך ומתאימה בעיצוב בדיוק לתקופה זו לכן עדיפה על חזייה רגילה לאורך זמן ובנוחות. כמו כן, דבר חשוב שיש לדעת הוא שמעבר לתופסן הפתיחה המבדיל חזיית הנקה מחזייה רגילה ישנם עוד מספר מאפיינים שונים. החזה בהריון ובהנקה לא רק גדול יותר אלה גם רגיש יותר לגירויים, לכן חשוב שהבד שממנו עשויה החזייה בחלקה הפנימי יהיה רך ויצמצם עד כמה שניתן גירויים.

מה לחפש בחזיית הנקה?

כמו שכבר הזכרתי חזיית הנקה טובה יכולה להשתנות יחד איתך. כדי לעשות זאת חפשי חזייה עם יותר שלבים בסוגר הגב (4 בד"כ) – כדי לאפשר שינוי גדול יותר בהיקף, ולפחות שני ווים בכל שלב כדי לספק סגירה אמינה. היום את כבר לא חייבת להתפשר על עיצוב החזייה, יש בשוק חברות המספקות חזיות הנקה סקסיות ויפות, אך הקפידי לבדוק את צדה הפנימי של החזייה ולוודא כי הוא עשוי מכותנה רצוי אנטי אלרגנית. מעצבים רבים מתחשבים גם בגודל השד המשתנה בהריון ובהנקה ומשאירים מרחב תימרון מסוים, קראי היטב או שאלי את המוכרת בקשר לכך. אחרון אך חשוב מאוד, תופסן פתיחה פשוט אשר נוח לפתוח באמצעות יד אחת בלבד, אנחנו כנשים אלופות בביצוע כמה פעולות במקביל אך חשוב שה'ציוד' יתמוך בצורך הזה 🙂

כמה חזיות הנקה צריך לקנות?

תזדקקי לפחות לשתי חזיות הנקה, אחת עליך ושניה להחלפה למקרה שדלף חלב או לאחר פליטה איכותית של האוצר הקטן. ממומלץ ללכת על שלוש חזיות כדי להיות בטוחה שתמיד תהייה לפחות חזייה אחת נקייה שתוכלי להחליף אליה.
אחת עליך + אחת נקייה להחלפה + אחת בכביסה

לא נותר לי אלא לאחל לך הצלחה בהמשך דרכך כאמא ולאחל לך הריון והנקה נוחה ויפה.

3 תגובות על “מתי לקנות חזיית הנקה?”

 1. mrgaretha הגיב:

  אפילו אני, שכבר ממש לא צריכה חזיות הנקה נהניתי מההסבר. חבל שלא היה דבר כזה בזמן שהייתי בהריון.

 2. טלי הגיב:

  תודה רבה על ההמלצות, זה היה מאד אינפורמטיבי אבל עדיין יש לי התלבטות. אני רק בשבוע 16 וכבר החזיות שלי ממש קטנות (ממש ממש לא הריון ראשון). הלכתי למדוד חזיות ומדדי הנקה בלבד. עוד לא קניתי אותן אבל בכוונתי לחזור לקנות. האם אני עושה טעות כי זה מוקדם מידי והחזה בהחלט עוד יגדל או שזה בסדר? אם כבר עלי להוציא את הכסף כבר רציתי שזה יהיה על ההנקה העתידית אבל האם אני לוקחת סיכון והן כלל לא יהיו טובות שיגיע הזמן להניק?

  • kelti הגיב:

   היי,
   שיהיה בשעה טובה 🙂
   בדרכ השינוי המשמעותי בחזה הוא עד אמצע ההריון, אזור שבוע 20
   להגיד בוודאות מה יהיה זה קשה, אבל, יש כמה יתרונות לחזיות הנקה גם אם החזה עוד יגדל.
   חזיות הנקה יותר בנויות לשינוי מחזיות 'רגילות' כך שתוכלי להשתנות איתן יותר לפני שתצטרכי להחליף מידה שוב (במקרה שתצטרכי)
   תלוי כמה זמן תניקי, חזיות הנקה יכולות לשרת אותך גם כשתרדי בכמות ההנקות אם המידה שלך תרד.
   מקווה שעזרתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *